Nejedzte ovocie po jedle! Vysvetlenie vo vnútri

Užívateľov profilový obrázok
skocko999
Príspevky: 202
Registrácia: 03 Jan 2018, 22:31

Nejedzte ovocie po jedle! Vysvetlenie vo vnútri

Príspevok od užívateľa skocko999 » 28 Feb 2019, 07:06

Všetci si myslíme, že jedenie ovocia znamená jeho kúpenie, narezanie/ošupanie a následné skonzumovanie. No nie je tomu tak. Nie je to až tak jednoduché, je veľmi dôležité ako a kedy jesť ovocia, ak chcete využiť potenciál ktorý ponúkajú.


Ak jete ovocie na lačný žalúdok, ovocie bude hrať významnú rolu v detoxikácii vášho systému zatiaľ čo ho zasype veľkým množstvom skvelých vitamínov a energie na stratu váhy a na iné aktivity vášho života.

Povedzme, že ste sa rozhodli zjesť dve krajce chleba a následne kúsok akéhosi ovocia.

Tento kúsok ovocia je pripravený vojsť do vášho ústrojenstvá, do žalúdka a cez črevá von. V týchto krokoch by bolo ovocie neustále rozkladané počas toho ako by prechádzalo cez náš tráviaci systém. No nakoľko ste sa rozhodli zjesť chlieb, bude mu takéto strávenie zabránené. A namiesto toho, chlieb a ovocie hnijú vo vašom ústrojenstve, kvasia sa a premieňajú sa na kyselinu.


Obrázok


Akonáhle sa ovocie dostáva do kontaktu s jedlom v žalúdku a s tráviacimi šťavami, celá masa jedla sa začína kaziť. Je očividne lepšie pre vás jesť ovocie na lačný žalúdok, alebo pred jedlami.


Ak pociťujete ťažkosti po tom ako zjete ovocie, môže to byť práve tento dôvod. Kyselina vám môže spôsobiť mnoho ťažkostí, od nafukovania (kde vo vašom ústrojenstve z tohto dôvodu vznikajú plyny) po nevoľnosti. Tieto ťažkosti by sa mali pominúť akonáhle začnete jesť ovocie na lačný žalúdok, tak ako by sa jesť mali!

Skúste to a sami uvidíte ten rozdiel.

Ovocie sa totižto zmieša s inými jedlami ktoré máte nestrávené v žalúdku a to vytvára plyny, to vás nafúkne.

Ďalšia rada, hoci troška od veci avšak stále sa to týka ovocia. Ak plánujete piť ovocnú šťavu, pite len čerstvú, nikdy nepite takú šťavu ktorá bola zohriata, pretože z takéhoto nápoja nezískate žiadne živiny, len chuť. Varenie ničí všetky vitamíny, tie sú totižto veľmi citlivé na teplo, najmä vitamín C. Každopádne, jedenie surového čerstvého ovocia by mala byť vaša priorita. Ak plánujete piť šťavu, pite ju pomaly, aby sa enzýmy z vašich slín zmiešali so šťavou, tie enzýmy následne rozkladajú živiny obsiahnuté v týchto šťavách a tak sa efektívnejšie strávia vo väčšom počte.


zdroj : http://forum.domacamedicina.sk
foto : www.yogajournal.com