Pite citrónovú vodu denne, no nerobte tú istú chybu, ktorú prehliadli milióny!

Užívateľov profilový obrázok
skocko999
Príspevky: 202
Registrácia: 03 Jan 2018, 22:31

Pite citrónovú vodu denne, no nerobte tú istú chybu, ktorú prehliadli milióny!

Príspevok od užívateľa skocko999 » 21 Feb 2019, 08:00

Pohár citrónovej vody na ráno je skvelým spôsobom pre ľudí, ktorým si môžu milióny ľudí vybudovať navyknutie na... návyk.


Hneď ako vstanú si tento nápoj pripravia, vypijú ho a naštartujú sa tak na deň plní energie. Citrónová voda je extrémne prospešný nápoj, no nie každý si môže privyknúť na jeho kyslo-horkú chuť kvôli prítomnosti citrónov, táto chuť je zároveň ešte silnejšia ráno, kedy sa nápoj zvykne a odporúča piť.Obrázok

Niektorí experti na zdravie odporúčajú piť citronádu práve ráno, tvrdiac, že je to ten najzdravší spôsob ako začať vaše rána. Citróny sú skvelé pre naše zdravie vo všeobecnosti, nakoľko majú vysoký obsah antioxidantov, flavonoidov, minerálov a vitamínov. Citrón má protivírusové, antibakteriálne a imunitno-podporujúce vlastnosti, v dôsledku čoho by si každý človek mal nájsť akúsi cestu, ktorou by si mal citrón zakomponovať do jeho dennej stravy.


Ako sme už spomenuli, mnoho ľudí pije každé ráno citronádu, no pripravujú si ju správne?

Jednou z najčastejších chýb ktorej sa ľudia dopúšťajú je, že nevyužívajú citrónovú kôru. V skutočnosti je citrónová kôra neuveriteľne bohatá a univerzálna, kladne pôsobiaca na široké spektrum dôležitých končín nášho prílišne komplikovaného tela. Od tela po kožu, nervový systém či stres.

Najefektívnejší recept pre citrónovú vodu/citronádu

Nakrájajte 2 organické citróny na rovnako veľké kusy, vytlačte šťavu len z ich polovíc. Ošúpte kôru z tých istých kusov, ostatné kusy vložte do pohára a nalejte doňho teplú vodu. Zmiešajte všetko dokopy a konzumujte tento osviežujúci nápoj na prázdny žalúdok.


zdroj : http://forum.domacamedicina.sk
foto : https://www.mommypotamus.com/wp-content ... l-uses.jpg