Domáce liečby proti artritíde

Užívateľov profilový obrázok
skocko999
Príspevky: 202
Registrácia: 03 Jan 2018, 22:31

Domáce liečby proti artritíde

Príspevok od užívateľa skocko999 » 12 Feb 2019, 07:35

Človek trpiaci artritídou má chorobu kĺbov a trpí bolesti týchto dôležitých častí. Existuje okolo sto druhov artritídy a v mnohých krajinách sveta je artritída hlavnou príčinou neschopnosti pracovať. Ľudia akéhokoľvek pôvodu, pohlavia a veku môžu artritídu získať, no najčastejšie sú ňou postihnutí práve starší ľudia a ženy.


Symptómy artritídy

- Opuchy
- Tuhosť
- Znížená pohyb
- Bolesť


Čo sa dá s artritídou robiť?
Obrázok


1. Zázvor

Zázvor má protizápalové účinky a na artritídu ho môžete využiť troma spôsobmi. Prvý spôsob je zmiešať tri lyžičky čierneho korenia, šesť lyžičiek sušeného zázvoru (v práškovej forme) a 6 lyžičiek prášku z rascových semienok. Práškovú zmes poriadne zamiešajte a konzumujte polovičku čajovej lyžičky tejto zmesi aspoň trikrát do dňa, prehltnite za pomoci vody. Nepokúšajte sa prášok prehltnúť bez vody!
Druhý spôsob je využívať zázvorový olej a topicky ho aplikovať na postihnuté miesto. To pomôže zmierniť opuch a tuhosť, bolesť ako aj zápal. Tretí spôsob je pravidelne konzumovať zázvor v jeho surovom stave. Zázvor dokáže zmierniť bolesť jednoduchou podporou cirkulácie krvi.2. Kurkuma

Pravidelnou konzumáciou kurkumy dokážete zmierniť prítomnosť zápalu vo vašom tele. Kurkuma obsahuje látku kurkumín, tá má silné protizápalové účinky. Nakoľko je artritída zápalovým postihnutím, kurkuma bude v tomto boji zaručene efektívna.
V tomto prípade môžete napr. piť čerstvý kurkumový džús predtým, než si pôjdete ľahnúť, poprípade vypiť pohár mlieka s jednou čajovou lyžičkou kurkumového prášku. Pamätajte, na to, aby ste dosiahli výsledky, musíte kurkumový prášok konzumovať denne a pravidelne.


3. Rybací olej

O niečo aromatickejšia metóda pri zmiernení artritídy, aj samotný rybací olej je skvelým pomocníkom v boji proti artritíde, a to vďaka bohatej prítomnosti omega-3 mastných kyselín. Tie totižto majú silné protizápalové účinky. Konzumujte 1 až 2 čajové lyžičky tohto oleja denne. Poprípade môžete brať tabletky ktoré koncentrujú omega-3 mastné kyseliny. Ďalšou, drahšou možnosťou, je kupovanie si kvalitných rýb, ako napr. lososa (tuniak má výrazne nižší obsah omega-3 mastných kyselín, zároveň žije vo vode podstatne dlhšie, kvôli čomu je vo svojom živote vystavený väčšiemu množstvu toxínov vrátane ortuti).


POZOR!

Tabletky s Omega-3 mastnými kyselinami by ste mali vždy uchovávať v chladničke! Obsah týchto tabliet totižto stráca na kvalite ak je vystavený nesprávnym teplotám, vlhkosti a pod.


zdroj : http://forum.domacamedicina.sk
foto : https://i.ytimg.com